fbpx

Microblading

Microblading
Kalıcı Makyaj Ve Kıl tekniği nedir? (Microblading) Neden tercih edilmektedir?
Gelişen son teknolojiyle birlikte günümüzde artık dolgu ya da dövme özelliğini yitirdiği için çok daha doğal ve organik tekniklerle doğal kaş görünümü verilmektedir. Kaşların kıl yapısı ve rengine göre pigmentler seçilmekte, kişinin yüz şekli ve kaş yapısına göre estetik bir biçimde yeniden şekillendirilmesidir.

Uygulamayı kimler yaptırabilir
18 yaşını geçmiş kadın ya da erkek, hem estetik hem de görüntü anlamında sağlık problemi olan, ayrıca kemoterapi tedavisi görmüş kişilerin dahi tek kullanımlık iğnelerle steril ortamda güvenle yaptırabileceği profesyonel bir uygulamadır.

Kalıcı makyajın kalıcılık süresi ne kadardır?
Kişinin cilt yapısına ve yaşına göre kullanım süresi değişmektedir. Ortalama kaş kullanımı 1-2 yıl, eyeliner 2-4 yıl arası, dudak uygulaması ise 3-5 yıl arasında değişmektedir.

Kaş modellerinde son trendler nelerdir?
Kavisli, kalın ve düz kaşlar revaçta olmasına rağmen aslında yüz yapısına göre ön çizim yapılarak kişinin kendi tercihine göre modeller değişmektedir.

Dövmeden farkı nedir?
Kişinin canı yanmadan, kanama olmadan ve ciltte tahribat yaratmadan tek kullanımlık iğneler ve organik boyalarla kıl görüntüsü verilerek yapılan profesyonel bir uygulamadır. Dolayısıyla kaşlara dolgu ya da dövme boyası kullanılmadığı için oldukça doğal bir görünüm verilmektedir. Ayrıca kaş uygulamamızın yanı sıra yine gözlere ve dudaklara doğal ve estetik bir görünüm verilebilir

Dövme yapılmış bir kaşın üzerine kıl tekniği uygulaması yapılabilir mi?
Bu gibi durumlarda yapılmış olan dövmeyi gördükten sonra yapılabilir ya da yapılamaz olduğunu söyleyebiliriz. Kimi dövme yapılmış olan kaşı düzeltebilir yeniden kıl tekniği ile şekillendirebiliriz. Hatta artık dövme şeklindeki kaşları silip tekrardan kıl tekniği ile yeniden kaş yapabiliyoruz. Silme işlemi birkaç seansta gerçekleşiyor.

RANDEVU ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN!

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

/tirnakvadi

ÜST
ArabicEnglishTurkish