fbpx

Keratin Botox

Keratin Botoksu Nedir?
Keratin botoks, aslında botoksun ana bileşeni olan botulinum toksini içerir. Cilde uygulanan botoks nasıl kasları gevşetip cildi yumuşatıyorsa, doğal keratin yüklemesi yapan saç botoksu da saçların dolgunluğunu ve pürüzsüzlüğünü sağlamak için tek tek tüm saç tellerini doldurur ve yumuşatıp tedavi eder. Böylece saçlar gençleşerek güçlenmiş olur.

Keratin botox ürünleri içeriğinde ne bulunur?
Saç botoksu aslında saç tellerini keratin gibi besleyici dolgu maddeleriyle kaplayan derin bir bakım tedavisidir. Doğal saç botoksu, saçların daha dolu ve parlak görünmesini sağlamak için her saç telindeki kırık veya ince alanları doldurur. Saç botoksunun içerdiği malzemeler kullanılan ürününe göre değişkenlik gösterir. Saç botoksu ürünleri içeriğinde saçı yumuşatmaya ve esnetmeye yönelik malzemeler; havyar yağı, B-5 vitamini, E vitaminleri, kolajen kompleksi gibi malzemeleri de kullanabilir.

Saç Botoxunu Kimler Kullanabilir?
Saç botoksu yaptıranlar genelde bölünmüş saç uçlarına, ince saçlara, hacim veya parlaklığı eskisi gibi olmayan saçlara sahiptirler. Bu tedavi, saçlarını düzleştirmek istenen kıvırcık saçlara da uygulanabilir. Asıl amacı düzleştirme olan saç botoksu yöntemi, keratinli doğal saç botoksu içeriğine ek olarak formaldehit içerir. Saçı beslerken düzleştiren bu uygulamanın ömrü 1 ila 2 ay kadardır.

RANDEVU ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN!

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

/tirnakvadi

ÜST
ArabicEnglishTurkish